تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 97/05/21 " وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من "
 به نام قدرت مطلق الله...


روز یکشنبه 21 مردادماه 1397 جلسه ششم  از دورهٔ چهاردهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 شعبه امین گلی

با استادی کمک راهنمای محترم ؛ مسافر ابراهیم موحدی ،

 نگهبانی مسافر حجت و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه
 
" وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من "

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa a/97514/521/IMG_7400 (Copy).JPG

فراموش نکنید که اگر بخواهید از دنیای اعتیاد خارج شوید باید تبدیل شوید و برای این تبدیلات، به تغییرات نیازمندید ...

در ادامه مطلب بخوانید... 

استاد گرامی فرمودند:

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa a/97514/521/IMG_7401 (Copy).JPG

در ابتدا خداوند را سپاسگزارم که یک بار دیگر به من توفیق داد تا در این جایگاه  قرار بگیرم و در خدمت شما عزیزان باشم. امیدوارم بتوانیم از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.  

دستور جلسه امروز وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من؛ تنها وادی بود که از ابتدایی که وارد کنگره شدم متوجه شدم که مفهوم اولیه آن چیست؟ 

در ابتدا هیچ کدام از این وادی‌ها را درک نمی‌کردم تنها وادی بود که وقتی خواندم پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است، در ذهن من این موضوع تداعی شد که من یک روزی وارد مدرسه ابتدایی شدم و موقعی که از کلاس پنجم ترخیص شدم، فهمیدم آن نقطه پایان است و سر آغاز خط دیگر یعنی ورود به مدرسه راهنمایی و توانستم با این وادی؛ دوران دبیرستان، خدمت، ازدواج، بچه دار شدن و حتی دوران اعتیاد را پارامتر بندی کنم و دقیقاً این وادی برای من تداعی شد

این وادی مرتب یوم الفصل دارد یعنی اگر امروز به عنوان مصرف کننده وارد کنگره شدید، باید سه آیتم تغییر، تبدیل و ترخیص را پشت سر بگذارید.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa a/97514/521/IMG_7405 (Copy).JPG
این وادی بسیار گسترده می‌باشد و من تنها به چند نکته آن می‌پردازم. وقتی یک مصرف کننده وارد کنگره می‌شود حرکت خود را شروع می‌کند و این یعنی آغاز تغییر. از یک معتاد و یا یک مصرف کننده به یک مسافر تبدیل می‌شود و در آخر از سفر اول ترخیص می‌شود و پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است یعنی شروع سفر دوم. متاسفانه وقتی این دوره طی شد، شروع سفر دوم که اصل موضوع است و اهمیت زیادی دارد را نادیده می‌گیریم

در سفر اول هنوز یک مصرف کننده هستیم و حس های ما بسته است. به یاد دارم در ابتدا فقط در لژیون می‌نشستم و اگر کسی از من می‌پرسید که راهنمایت چه می‌گفت؛ در جواب می‌گفتم یادم نیست اما حرفای خوبی می‌زد.

بعد از 6 یا 7 ماه تازه حس‌های ما باز می‌شود و بعد از 10 یا 11 ماه برای رهایی به تهران می‌رویم و تازه ابتدای آموزش و یادگیری می‌باشد. تا الان که مصرف کننده بودید و شربت OT می‌خوردید، از حالا باید تغییرات را در خودتان ایجاد کنید که این مرحله نیز تغییر، تبدیل و ترخیص دارد.

فراموش نکنید که اگر بخواهید از دنیای اعتیاد خارج شوید باید تبدیل شوید و برای این تبدیلات، به تغییرات نیازمندید . در این وادی من یاد گرفتم که انسان‌های تک بعدی، دو بعدی و سه بعدی چه انسان‌هایی هستند

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa a/97514/521/IMG_7406 (Copy).JPG

در این وادی داستانی را روایت می‌کند از شکار میمون و این که شکارچیان یک منطقه ای، زمانی که می‌خواهند یک میمون را شکار کنند، یک حقه ای می‌زنند، به این صورت که سوراخی در درخت ایجاد می‌کنند و این سوراخ فقط به اندازه دستان باز میمون می‌باشد و در آن یک موز می‌گذارند، بوی موز میمون را به سمت درخت می‌کشاند.

وقتی که میمون موز را بر می‌دارد دستش از مچ داخل درخت گیر می‌کند و فکر نمی‌کند که باید دستش را باز کند تا رها شود و دائماً جیغ  می زند ، فریاد می‌کشد و خود را به این طرف و آن طرف می‌کوبد و در آخر صیاد او را شکار می‌کند؛ چرا؟ 

 چون دست خود را باز نکرد! من به خود می‌گفتم این چه ربطی به من دارد اما در ادامه می‌گوید: ای مصرف کننده زندگی‌ات دارد از دست می‌رود، خانه‌ات را از دست داده ای، خانواده‌ات را از دست داده ای، گرفتار شده ای،  بدهکار شده ای، جیغ می‌زنی، پایین می‌روی، بالا می‌روی، به زمین و آسمان ناسزا می گویی ولی دستت را باز نمی‌کنی ، این مواد را رها کنی و این یعنی انسان تک بعدی. 

در سفر دوم هم مشت کردی و چسبیدی به کار برای بدست آوردن پول و حتی در بعضی از مواقع سفر دومی انتظار دارد که راهنما به او زنگ بزند در صورتی که رهجو باید به سیستم کنگره وصل باشد.

 همه ما می دانیم که وضعیت مالی خیلی خوب نیست ولی باید همه این‌ها را تنظیم کنیم و باور داشته باشید که خداوند کمک می‌کند

 روزی که راهنمای عزیزم آقای پروانه فرمودند: باید راهنما شوم، من در باورم نمی‌گنجید که روزی راهنما شوم و گفتم کار و خانواده من چه می‌شود؟ ولی شد و چهار سال آن هم گذشت

در آخر این که فکر نکنید چون وارد سفر دوم شدید، کار دیگر تمام است. باید سفر دوم را ادامه دهید. از کجا؟ از قطع مواد مخدر تا رسیدن به خود.

امیدوارم از صحبت‌هایم، تجربه حاصل شده باشد و من نیز از تجربیات شما بهرمند می‌شوم.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa a/97514/521/IMG_7407 (Copy).JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa a/97514/521/IMG_7413 (Copy).JPG


منبع : نمایندگی امین گلی اصفهانطبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  وادی های کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، ابراهیم موحدی، وادی سیزدهم،  

تاریخ : سه شنبه 23 مرداد 1397 | 01:57 ب.ظ | نویسنده : مسافر مهدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.