تبلیغات
وب لژیون مسافر ابراهیم موحدی www.c60ebi.ir - کارگاه آموزشی عمومی پنجشنبه "وادی چهارم به استادی مسافر ابراهیم موحدی"
به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز پنجشنبه مورخ 96/09/30 جلسه سوم از دور دهم کارگاه های آموزشی عمومی

کنگره 60 ویژه مسافران و هم سفران شعبه امین گلی 

با استادی کمک راهنمای محترم؛ مسافر ابراهیم موحدی 

و نگهبانی موقت مسافر مجید و دبیری موقت مسافر حسن با دستور جلسه

وادی چهارم و تاثیر آن روی من " راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 وادی ها ستون های کنگره 60 هستند. یعنی آموزش های کنگره 60 بر مبنای این 14 وادی یا 14 ستون استوار است. محال است کسی با کاربردی کردن این 14 وادی در زندگی خود شکست بخورد...

در ادامه مطلب بخوانید...


 سخنان استاد گرامی:

در ابتدا خداوند را شاکر و سپاس گزارم که یک بار دیگر توفیق خدمت در این جایگاه را به دست آوردم. شب یلدا را به همه شما عزیزان تبریک می گویم و امیدوارم که تک تک شما بتوانید صد شب یلدا را در زندگی خود تجربه کنید.

دستور جلسه امروز وادی چهارم و تاثیر آن روی من است. وادی ها ستون های کنگره 60 هستند. یعنی آموزش های کنگره 60 بر مبنای این 14 وادی یا 14 ستون استوار است. محال است کسی با کاربردی کردن این 14 وادی در زندگی خود شکست بخورد.

وادی اول فنداسیون این ستون ها است. در این وادی گفته می شود؛ هر کاری می خواهید انجام دهید باید با تفکر باشد.

در وادی دوم گفته شد؛ نباید ناامید و مایوس باشید و از ناامیدی خارج شوید و حرکت کنید.

در وادی سوم نیز گفته شد؛ باید بدانید هیچ کس به اندازه خود شما به فکر شما نیست، حتی همسر، فرزند یا پدر و مادر ... همه غمخوار و یار هستند اما هیچ کس به اندازه خودتان به فکر شما نیست.

اما وادی چهارم می گوید: مسئولیت کار ها و مسائل خودتان را باید خودتان بپذیرید!

نمی توانید به خداوند واگذار کنید. خداوند مسئولیت کار خود را درست انجام می دهد. متاسفانه زمانی که در گیر اعتیاد بودیم منتی هم سر خداوند داشتیم که همه چیز را به خداوند سپرده ایم چون خداوند هم می داند و هم می تواند ... این درست است که خداوند قادر و تواناست اما شما می خواهید چه کاری انجام دهید؟

زمانی در یک انجیو بودم که دقیقا عکس این صحبت بود! ما عاجز هستیم و نه می دانیم و نه می توانیم و تمام مسئولیت خود و زندگی را باید به خداوند بسپاریم. آن موقع منتی هم سر خانواده داشتیم که ما ترک کرده ایم و فکر می کردیم که کار مهمی انجام داده‌ایم.

اما در کنگره 60 گفته می شود تمام این مسائل بر عهده خود شما است و اگر به خداوند بسپارید یعنی از خود سلب مسئولیت کرده اید. اصلا مسائل حیاتی چیست؟ مسائل حیاتی یعنی کار، زندگی، شغل و .... می باشد که برای یک مصرف کننده یکی از مسائل حیاتی درمان و سلامتی است. که این امر مهم نیز بر عهده خود اوست. اصلا نمی توانیم کوتاهی کنیم و بگوییم ما به خداوند سپرده ایم و خداوند خود دانا و تواناست.

دو آیه در کلام الله داریم؛ یکی آیه 11 سوره رعد که می گوید: خداوند سر نوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن قوم خودشان از درون تغییر کنند؛ یا آیه 78 سوره نساء که می گوید: هر بدی که به شما می رسد از جانب نفس شماست.

این دو آیه دلیل بر این است که خداوند می فرماید: خودتان باید حرکت کنید چون دارای فهم، عقل و اختیار هستید و هر کاری که انجام می دهید به اختیار خودتان است. « وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَافَأَلْهَمَهَا فُجُورَهَا وَتَقْوَاهَا » نفس زمانی که به مرحله میانه برسد هم الهام می شود تقوا و هم الهام می شود، فسق و فجور! این شما هستید که باید با اختیار خود انتخاب کنید.

این جا ممکن است این سوال پیش بیاید که نقش خداوند چیست؟ خداوند یار و یاور و ولی کسانی است که ایمان آورده اند؛ کسی که خواسته بازگشت از ضد ارزش ها داشته باشد، یعنی کسی که به سمت نور ایستاده و پشت به تاریکی دارد، خداوند به او کمک خواهد کرد. شما یک قدم به سمت نور و ارزش‌ها بر می دارید و خداوند ده قدم به شما نزدیک می شود و این نقش خداوند است! یعنی باید مسئولیت تمام مسائل و مشکلات خود را بپذیریم و در این جاست که گفته می شود از تو حرکت و از خداوند برکت!

 دیدگاه انسان هم مهم است. اگر ما در تاریکی‌ها باشیم اما دیدگاه ما به سمت نور؛ قطعا موفق خواهیم شد. خیلی از افراد ممکن است انتهای سفر اول و چه بسا در سفر دوم باشند اما هنوز دیدگاه آن‌ها به سمت تاریکی‌هاست و این بسیار خطرناک است.

فراموش نکنیم که درون این 4 وادی اول هیچ کار اجرایی وجود ندارد. این 4 وادی تنها در ذهن و تفکرات ما است و از ما می خواهد که تفکر کنیم و دانایی خود را بالا ببریم و آماده شویم برای وادی پنجم یعنی آن چه را که آموخته ایم اجرایی کنیم و با رفتن و رسیدن آن را کامل نماییم.

منبع: نمایندگی امین گلی اصفهانطبقه بندی: گزارش جلسات کنگره 60،  وادی های کنگره 60، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، ابراهیم موحدی، وادی چهارم،  

تاریخ : پنجشنبه 30 آذر 1396 | 11:09 ب.ظ | نویسنده : مسافر مهدی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.